DPF Filter a problemy…

Filter pevných častíc

je zariadenie určené na filtráciu pevných častíc alebo sadzí z výfukových plynov dieselového motora.Filter pevných častíc bol vyvinutý hlavne pre mestskú prevádzku vozidla, kde má motor najvyššiu produkciu sadzí.

Takéto vozidlá jazdiace pri nízkych otáčkach a rýchlostiach mestskej dopravy si vyžadujú sporadické výjazdy vyššou rýchlosťou mimo mesta, aby sa filter pevných častíc dokázal zregenerovať.Ak sa jazdí príliš dlho s vozidlom v mestskom cykle, neprebehne regenerácia filtra pevných častíc správne a regenerácia pokračuje opakovane. To vedie k takej poruche filtra pevných častíc, keď je potrebná jeho výmena.

Táto výmena pri určitých typoch aut vzrastie na stovky eur niektoré až tisíce. Ak máte však len obmedzený rozpočet čo v takom prípade?

Neváhajte nás kontaktovať poradíme vám z odstránením filtra pevných častíc.Na niektoré typy vozidiel ponúkame riešenie z vypnutím filtra kde bude filter diagnostikovatelný ako keby bol fyzicky namontovaný tzn. že na diagnostike bude ukazovať všetky teplotné čidlá a tak isto verziu výbavy s DPF filtrom.